Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Moravia Open 2018

Poslední zářijový víkend 29.-30.10. se náš oddíl zúčastnil mezinárodní soutěže Moravia Open. Jednalo se o 5. ročník této soutěže a naše 17 členná výprava se zde mohla utkat nejen s českými, ale i s mnoha zahraničními závodníky, a to z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Rakouska a Srbska. Celkem se zúčastnilo 408 závodníků.

Tradičně se závodilo ve 4 disciplínách – technické sestavy, sportovní boj, speciální techniky a silové přerážení. Navíc pro žáky a držitele nižšího než 4.kupu (modrý pásek) byl přidán doprovodný program – pro nejmenší softstick (boj s pěnovou tyčí), pro starší žáky a výše pointfighting. Dalším doprovodným programem pro nejmladší žáky byly kopy na rychlost + soutěž v nopi chagi (to znamená, kdo tímto kopem dokopne do nejvyšší výšky).

V sobotu se o cenné medaile v těchto kategoriích utkali senioři a junioři. Na příčku nejvyšší se podařilo v technických sestavách dosáhnout Vendule Bluchové a Vojtovi Kropáčovi v kategorii I. DANů. Dále pak zlato ze sestav dovezla i Denisa Laníková v kategorii mladších juniorek žlutých pásků, ta však ve své kategorii neměla soupeřky a své kvality nemohla prokázat.

Ve sportovním boji zazářila Jana Krušinová, která po x bojích v minulých závodech porazila kvalitní soupeřku a kolegyni z reprezentace a veze domů cenné zlato z váhové kategorie seniorek -63 kg. Stejný zlom se podařil Vendule Mertové, která v juniorkách -64 kg zabodovala a vyhrála vyrovnaným bojem nad svou rivalkou, která se pyšní titulem Mistryně Evropy. Další zlato opět získala Denisa Laníková, ale bohužel se opět opakovala situace ze sestav a Denča si zlato získala kontumačně.

Jako další závodníci, kteří nenašli soupeře se představili Dalibor pantlík a Kateřina Kolářová. Daliborovi se podařilo vyhrát „vyskákat“ zlato ve speciálních technikách a Kateřina mezi seniorkami vyhrála silové přerážení.

Sobota však nebyla pouze o zlatých medailích, mnoho závodníků dosáhlo ve všech kategoriích i na stříbrné a bronzové medaile. Veškeré výsledky si můžete prohlédnout ve výsledkové listině na konci článku.

S výsledkem 2-0-0 se podařilo Denise Laníkové získat pohár za nejúspěšnější mladší juniorku. Se skórem 1-1-1 se nejúspěšnější seniorkou stala Kateřina Kolářová. Těmito poháry jsme zakončili úspěšný sobotní závodní den.

V neděli přišli na řadu žáčci a žáci. Lukášovi Daňkovi se podařilo dosáhnout na zlatou medaili v sestavách. Osatní předvedli krásné výkony jak v sestavách, svých bojích tak i ve speciálních technikách a skoro každý si vybojoval krásnou stříbrnou nebo bronzovou medaili. Doufáme, že příští závody přijedeme s žáky ve větším počtu a věříme, že to pro mladé závodníky nebude jen o medailích, ale i o sportu, zážitcích, zkušenostech a nových kamarádech.

Autorka: Kateřina Kolářová