Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství Evropy 2022, Chorvatsko, Poreč

MISTROVSTVÍ EVROPY 2022, CHORVATSKO, POREČ
 
Ve Frýdku-Místku máme čerstvou vicemistryni Evropy!
 
Česká státní reprezentace Taekwondo se během zimních měsíců intenzivně připravovala na největší mezinárodní šampionát na našem kontinentu – Mistrovství Evropy. Ten se letos konal v nedalekém Chorvatsku, konkrétně v městě Poreč. Příprav a samotného mistrovství se účastnili i naši frýdecko-místečtí závodníci.
 
Nominaci na ME dokázali získat hned tři naši svěřenci – Alexandra Koláčková (juniorky), Vendula Bluchová (seniorky) a Dalibor Pantlík (senioři). Kromě závodníků výpravu a český tým doplnil i trenér a kouč juniorského národního kádru a zároveň vedoucí Školy Taekwondo ITF Frýdek-Místek Filip Gavlas a také David Chlebek jako mezinárodní rozhodčí, taktéž zastávající post trenéra v našem oddíle.
 
Mistrovství Evropy se konalo na konci měsíce března a česká výprava zaznamenala jeden z nejlepších výsledků v historii. Na výsledku se velkou měrou podíleli i naši svěřenci a některé výkony stojí za vyzdvižení.
 
Jako obvykle první den šampionátu patřil disciplíně technických sestav (tul) jak v individuální tak i týmové soutěži. Česká republika má v tomto dlouholetou tradici a patří ke špičce, což se opět potvrdilo na výsledcích. Vendula Bluchová i Dalibor Pantlík se společně se svým týmem dokázali probojovat do finálových kol, kde je čekal shodně souboj proti řeckému týmu. Seniorskému týmu, jehož je Dalibor členem, se povedlo řecký tým porazit a vybojovat první zlatou medaili pro Českou republiku. O několik málo minut později se podobný výsledek podařil i ženskému seniorskému týmu společně s Vendulou a Česká republika tak rázem přidala na konto druhou zlatou medaili. V juniorské soutěži se povedlo taktéž zabodovat i Saši se svým týmem juniorek a vybojovat cenné bronzové umístění.
 
V individuální soutěži se dařilo opět Vendule, která dokázala ve velmi těžké kategorii seniorek II. dan vybojovat stříbrnou příčku a stát se tak vicemistryní Evropy! Vendula se utkala s anglickou závodnicí ve čtvrtfinále a norskou závodnicí v semifinále. Nakonec se probojovala až do samotného velmi sledovaného finálového kola s řeckou závodnicí, nad kterou těsným výsledkem prohrála. Výkonem však dokázala, že patří mezi elitu a po nucené dvouleté pauze v důsledku zranění je to skvělý comeback, navíc v dospělé seniorské kategorii.
 
Další dny mistrovství patřily disciplíně sportovních bojů (matsogi) a dalších disciplín (speciální přerážecí techniky, sebeobrana). Dalibor je v ČR velmi obávaný bojovník a svůj um dal na odiv i na tomto ME. V individuální kategorii dokázal porazit závodníka z Bosny a Hercegoviny a poté vedl velmi vyrovnaný souboj s řeckým soupeřem, který nakonec těsným výsledkem nevyhrál. Tento zápas byl však rozhodující o postup do finále a tak útěchou alespoň bylo, že se tento soupeř nakonec stal vítězem celé kategorie. Daliborova mise ME ale tímto zdaleka nekončila, protože ho čekala ještě týmová soutěž. Český seniorský tým zde svedl velmi kvalitní souboje, kde měl opět možnost zazářit Dalibor a se svým týmem nakonec vybojoval bronzovou medaili ve sportovním boji. Třešničkou na závěr byla ještě velmi cenná stříbrná medaile z disciplíny speciálních technik, kde dokázal mužský seniorský tým obhájit pozici vicemistrů Evropy.
Česká republika nakonec celkově skončila na druhém místě za Řeckem z celkového počtu 26 států, které se mistrovství účastnily.
 
Všem medailistům moc gratulujeme a věříme, že tyto výsledky namotivují i mladé začínající sportovce věnovat se tomuto sportu i na vrcholové úrovni.
 
 
 
 

Poslední společná akce v tomto školním roce jsou zkoušky 26.6. na 8.ZŠ (FM) a v rámci zkoušek bude i závěrečný sportovní den pro všechny naše taekwonďáky ze všech poboček.

Poslední tréninky ve školním roce 2023/2024


– skupina Dospělých čtvrtek 20.6.

– skupina Akademie čtvrtek 20.6.

– skupina FNO pondělí 24.6.

– skupina Palkovice – 25.6.

– skupiny A,B,C, Nábor – středa 26.6.

Videosestřih o TKDFM

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

PRO NOVÁČKY

Řádná online registrace nového člena do našeho oddílu zde na tomto odkaze :

 portal.taekwondo.cz/register/frydek-mistek