Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství Evropy 2016, Soluň

Konečně se dostavilo pondělí 11.4. a my (výprava reprezentantů z Frýdku-Místku) jsme se vydali v brzkých ranních hodinách mikrobusem na letiště Václava Havla v Praze. Měli jsme totiž zanedlouho odletět do slunné Soluně v Řecku, abychom se zúčastnili Mistrovství Evropy. Frýdecko-Místecká reprezentace se skládala z juniorů (Dalibor Pantlík, Matěj Svoboda a Vojtěch Jan Foldyna), juniorek ( Vendula Bluchová a Barbora Kotásková), seniora (David Chlebek) a seniorek (Kateřina Kolářová a Adéla Moravcová). Po prvotním šoku, že už je ráno, jsme si odebrali své zavazadla a zamířili na druhý terminál. Tam už čekala docela početná skupina ostatních reprezentantů. Kolem osmé hodiny jsme se vydali na odbavení a pak už následovalo první překvapení, čím že to vlastně poletíme. Na ranveji už čekalo menší vrtulové letadlo. Naštěstí nás bezpečně dopravilo do srbského Bělehradu, odkud jsme pokračovali dále do Řecka. Druhé letadlo bylo už o něco větší a stejně jako to předešlé nás bezpečně přepravilo do cíle. Následoval šok z toho, že venku svítí sluníčko a je tam teplo. Po cestě z letiště nás průvodkyně stručně seznámila s historií města Soluně. Nadšení ze sluníčkem prohřátého Řecka trošku pominulo, když jsme spatřili místní ulice, ale ani tento fakt nedokázal zakrýt naše zapálení. V příštích dnech jsme ještě drilovali týmové sestavy a aklimatizovali se.

received_1013096478725925

První disciplína ME byly sestavy, ve kterých startoval za juniory náš Dalibor Pantlík a za juniorky Vendula Bluchová. Oba startovali v kategorii I. DAN. Vendy bohužel vypadla už v prvním kole, zato Dájovi se dařilo o něco více. V jedné z nejnabitějších kategorií, kde pavouk byl až na 4 strany, se probojoval až do finále, kde se potkal s dalším českým reprezentantem Jiřím Novákem. Nakonec se sestavy podařily více Jirkovi a Dája přivezl do Frýdku-Místku stříbro!!! V kategorii sestav seniorů II.DAN byl nominován náš čerstvý senior David Chlebek. Ten prošel prvním kole a v dalším byl zastaven Řekem. Za seniorky byla v kategorii I.DANŮ nominována naše Kateřina Kolářová. Ta se dostala přes závodnice z Běloruska, Řecka, Estonska a dostala se  až do finále, kde nestačila na Rusku a skončila tak stejně jako Dalibor na stříbrné příčce a na konto frýdecko-místeckého oddílu připsala další stříbrnou individuální medaili.  Po individuálních startech v sestavách se rozjely sestavy týmové. První nastoupil tým juniorek (Vendula Bluchová), ten však nestačil na tým Ukrajinek. Tým juniorů byl letos bezkonkurenční a všemi koly prošli do finále, které s výsledkem 5:0 proměnili ve zlato. To znamená, že Dalibor Pantlík, Matěj Svoboda a Vojtěch Jan Foldyna, jakožto členové týmu, připsali na naše konto a přivezli si každý zlatou medaili a titul Mistr Evropy. Po tomto úspěchu nastoupil tým seniorů (David Chlebek).  Kluci se dostali do semifinále, kde nestačili na tým z Ukrajiny a skončili tak na třetím místě. Souběžně se tým seniorek (Kateřina Kolářová, Adéla Moravcová) probojoval do finále, kde již tradičně bojoval proti týmu Rusek. Po 8 letech (naposledy 2008) se holkám podařilo Rusky ve finále porazit a přivezly domů cennou zlatou medaili! Tím byla ukončena kategorie sestav.033

Další den byly na řadě sportovní boje – matsogi. V kategorii mladších juniorek startovala v kategorii -46 kg Vendula Bluchová. Ta porazila v prvním kole závodnici z Řecka. V dalším kole ji zastavila Ruska a Vendy skončila bez medaile. V mladších juniorech -57kg se předvedl Vojtěch Jan Foldyna. Ten prošel prvním kolem přes Skota a v dalším byl zastaven Bulharem. Nutno zmínit, že oba naši mladší junioři startovali na ME poprvé. O něco ostřílenější starší junioři Dalibor Pantlík a Matěj Svoboda startovali oba v kategorii -69kg. Matějovi se nepodařilo projít prvním kolem přes Rusa. Dalibor se přes první kolo dostal k Ukrajinci, kterému nakonec podlehl a tím pádem vypadl v druhém kole. Starší juniorka Barbora Kotásková byla nominována do kategorie -58 kg. V prvním kole si poradila se Srbkou. V následujícím zápase s Ruskou však dostala půlminuty před koncem zápasu K.O. a zápas nemohla vítězně dokončit. Pro Báru to byl taky první start na ME.  V seniorkách startovala Adéla Moravcová ve váhovce -51 kg. V prvním kole s přehledem porazila Estonku. V druhém zápase Adélu vyřadila závodnice z Bulharska. Další seniorka Kateřina Kolářová ve váhové kategorii +75 kg neprošla prvním kolem přes Řekyni. Po bojích jednotlivců přišly na řadu týmové boje. Mladší junioři (Vojtěch Jan Foldyna) porazili v prvním kole tým Bulharů, tím se dostali do semifinále, kde však neprošli přes Rusy. Vojta si připsal na účet bronzovou medaili. Tým starších juniorů si v prvním kole poradil s týmem z Kypru, v dalším kole ale byli poraženi. Starší juniorky (Barbora Kotásková) se dostaly do semifinále, kde nastoupily proti Rusku. Těsným výsledkem však nepostoupily do finále a Bára si přivezla bronzovou medaili. Týmy seniorů (David Chlebek) i seniorek (Kateřina Kolářová) prohrály v prvním kole. Kluky zastavili Moldavci a holky prohrály s Bulharkami.211

Naše čerstvá juniorka Vendula Bluchová byla také nominována do disciplíny sebeobrany. V této disciplíně měla svou premiéru a umístila se těsně pod medailí, a to na 4. místě.

Další disciplínou, kde měli frýdeckomístečtí borci zastoupení, byly speciální techniky. Individuální start v juniorech měl náš Dalibor Pantlík. Tomu však rozhodčí neuznali nominační techniku (tzn. vámi vybraná technika musí být kopnuta na plný počet bodů) a byl tak z boje o medaili vyřazen. Svůj „neúspěch“ pak napravil tím, že v týmové soutěži to zvládl, kopl nominační techniku a pomohl tak juniorskému týmu dosáhnout na stříbrnou medaili! Takže do FM díky Daliborovi a také dalšímu členovi tki týmu Vojtovi J. Foldynovi doputovalo další stříbro. Týmu seniorů (D. Chlebek) a seniorek (K. Kolářová) se nepodařilo dát nominační techniku a bohužel tak byli pravidelní medailisti vyřazeni.

V poslední seniorské disciplíně, a to silové přerážení, startovali opět D. Chlebek za tým seniorů a K. Kolářová v týmu seniorek. Senioři se všemi technikami na plný počet bodů tuto kategorii ovládli, stali se Mistry Evropy a David Chlebek si tak dovezl zlatou medaili! Seniorkám se také dařilo, avšak o něco méně a dokázaly vybojovat stříbrnou medaili.

Letošní Mistrovství Evropy tedy skončilo pro Frýdek-Místek skvělým výsledkem. Teď si reprezentanti užívají zasloužený odpočinek a regenerují. Od června začíná další reprezentační příprava, tentokrát na MS juniorů.