Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství České republiky kup 2020

O víkendu 25.-26.9. proběhla v Nymburku nejvyšší česká soutěž pro závodníky s barevnými pásy a to – Mistrovství České republiky barevných pásků. Zde nemohl chybět ani náš frýdeckomístecký oddíl. Celkem bylo přihlášeno 22 závodníků z řad žáků, juniorů i seniorů. Zde se utkali v disciplínách tul (technické sestavy), matsogi (sportovní boj), tukgi (speciální přerážecí techniky – kopy do výšky) a seniorské kategorii, ve wiroku (silové přerážení). Všechny kategorie probíhaly v soutěži jednotlivců i týmů. Naší Škole se povedlo složit týmy: žáků (pro tul, tukgi), žákyň (pro tul), juniorů (pro tukgi) a juniorek (pro tukgi). Nutno podotknout, že závody probíhaly za všech hygienických opatření a mimo závodníků na tatami museli mít všichni roušku.

V pátek 24.9. se do 19:00 konala registrace. Naše výprava dorazila autobusem bez jakýchkoliv dopravních komplikací včas a všichni se úspěšně vešli do svých kategorií. Mohli jsme se tedy ubytovat, dát si večeři a jít odpočinout na první závodní den.

Ten patřil věkové kategorii žáků (do 14 let) a seniorů (18-39 let). V technických sestavách bylo především u našich nízkých pásků znát nervozitu a většinu výkonů pokazila chyba. Nicméně takto se sbírají cenné zkušenosti, a čím více závodů žáci absolvují, tím méně jim právě nervozita pokazí výkon. Nejsou závody, kde by závodník nebyl před svým startem nervózní – ani ten nejzkušenější. Tohle se především týkalo žlutých pásků a týmových sestav, kde nám všichni vypadli v prvním kole. I přesto se některým závodníkům, díky šťastnému losu“ podařilo umístit na medailové příčce. Matyáš Macho si tak z MČR, z kategorie sestav starších žáků žlutých pásků, veze svou vůbec první medaili a to bronzovou. V zelených páscích pak skvělými výkony bodoval Tomáš Basta v kategorii mladších žáků a Robin koláček v kategorii starších žáků. Oba kluci se dostali až do finále, kde rovněž porazili své soupeře a dovezli domů zlatou medaili! Nutno podotknout, že Tomáš Basta celou kategorii vyhrál bez ztráty jediné vlaječky a všechny své soupeře porazil 5:0. V modrých páscích starších žáků pak bodoval Adrian Gorol, který se dostal rovněž do finále. Zde už na svého soupeře nestačil a dosáhl tak na krásné stříbro. Lukáš Daněk pak v červených páscích bere bronz. Bohužel se stala na straně rozhodčích chyba a vynechali nám závodnici Kateřinu Kadlubcovou. Ta se na své sestavy připravovala, ale její jméno se neobjevilo na tabuli nastupujících. Bohužel, než jsme to stihli zaregistrovat, v její kategorii už probíhalo finále a již se to nedalo nijak řešit. Kačka, kapitánka týmu žákyň, tak o svou šanci přišla. V sestavách seniorů nám startovali 3 závodníci. Premiéru si odbyli manželé Víťa a Iva Michálkovi, kteří oba dosáhli na cenný bronz v kategorii zelených pásů. V červených pásech nás pak zastoupil Petr „Pepe“ Horňáček, kde bohužel vypadnul v prvním kole. Všichni jsme však věděli, že Pepe si přijel pro jiné zlato – a to z matsogi. A jak řekl, tak udělal. V kategorii -71kg si náš borec krásnými zápasy pro to zlato došel! V matsogi žáků nutno vyzdvihnout boj Lukáše Daňka. Ten dlouho sbíral na závodech zkušenosti a díky své váze, ne o moc vyšší než 30kg, většinou byl tím, kdo v ringu úplně nezářil. Letos však soupeřům nedal šanci a v kategorii starších žáků -35kg si bez větších obtíží a s přehledem vyhrál vytouženou zlatou medaili. Gratulujeme! Dalším medailistou byl i Adrian Gorol. Ten měl v kategorii 1 soupeře a po nervydrásajícím boji (hlavně pro trenéry) si i Adrian vyhrál v kategorii -50 kg své první matsogi zlato! Z kategorie tukgi se nám cenný kov nepodařilo ulovit. Ještě však Vít Michálek přerážel desky. Dá se říct, že se mu tato disciplína zamlouvá a baví jej. Na tréninku lámal jednu desku za druhou. A taky na závodech tomu tak bylo. Více desek než Vít přerazil pouze jediný senior a Víťa tak veze stříbro. Tímto nám skončil první závodní den, který hodnotíme jako velmi úspěšný.

V sobotu přišli na řadu junioři. V sestavách jsme měli velká očekávání, ale bohužel se závodníkům moc nedařilo. Stále se opakující chyby, popř. pro nás ne až tak správné rozhodnutí rozhodčích, nám do oddílu nepřineslo téměř žádnou medaili. Až na Elišku Horňáčkovou, která v zelených páscích mladších juniorek vybojovala bronz. V bojích to už vypadalo lépe. Nutno pro začátek zmínit, že první zlatou medaili nám zařídila Radka Dudová. Radka byla nabuzená na své soupeřky, bohužel však ve své váhové kategorii žádnou soupeřku neměla a byla nucena si dojít pro zlatou medaili bez boje. Jakub Šperka se probojoval do finále mladších juniorů -65kg. Zde už na soupeře nestačil a bere 2. místo. Rovněž v mladších juniorech válel Marek Duda, který se dostal také do finále. Kvůli zranění však musel odstoupit a bere zasloužené stříbro. Zlatou tečku nám v kategorii starších juniorek -52kg vybojovala krásnými zápasy Lucka Oborná! No a poslední medaili nám ještě „vyskákal“ Kuba Šperka v disciplíně tukgi a to bronzovou.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Již tento víkend nás čeká Moravia Open!           

Autor: Kateřina Kolářová

Taekwondo Akademie 4 - 6 let

Taekwondo Nábor 7 - 13 let

Taekwondo pro dospělé

Kalendář akcí

Nejsou žádné nadcházející události.

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM