Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství České republiky DAN 2021

Víkend 19.-21.11. patřil opět závodům a to nejvýznamnější národní soutěž – Mistrovství České republiky 2021 ve skupině DAN (čti černý pásek ☺). Platí však, že startovat zde mohou i talentovaní závodníci s modrým a červeným páskem, na základě nominace oddílových trenérů. MČR proběhlo ve sportovním centru ČUS v Nymburce a soutěžilo se zde ve všech čtyřech disciplínách Taekwon-Do (sestavy, boj, speciální techniky, silové přerážení) v divizi jednotlivců i týmu a také týmové sebeobraně. 

Náš oddíl jelo v doprovodu koučů a rozhodčích reprezentovat celkem 10 závodníků – 1 senior, 1 seniorka, 5 juniorů a 3 juniorky. Junioři i juniorky tak startovali i v týmových disciplínách.

Ještě v pátek 19., ihned po příjezdu, proběhla registrace a vážení, společná večeře, ubytování, porada koučů a pak už rovnou do postele nabírat síly na víkendové výkony. 

Sobota byla pro náš oddíl poklidnější, jelikož startovali pouze 2 senioři – Vendula Bluchová a Dalibor Pantlík. Jako první nastupoval Dalibor v kategorii sestav II. DANů. Ten, i přes konkurenci aktuálních reprezentantů, nedal nikomu pochybovat a krásnými technickými výkony si došel pro zlatou medaili. V nabité kategorii II.DANů nám v seniorkách bojovala i Vendy. Té se podařilo probojovat až do semifinále, kde na svou soupeřku už nestačila a dosáhla tak na bronzovou medaili. Dája pak ještě startoval i ve sportovním boji -64 kg. Zde se také dostal do finále! Ve velmi vyrovnaném zápase však nakonec soupeři podlehl a ke zlaté medaili ze sestav připsal stříbro z boje. Tím pro náš oddíl boje o medaile skončily a ve dvou lidech oddíl získal zlato, stříbro a bronz.  

Neděle pak patřila, jak jinak, než juniorům. V technických sestavách červených pásků mladších juniorek porážely své soupeřky Saša Koláčková a Kateřina Kadlubcová. V semifinále se pak holky potkaly ve vzájemném souboji, ze kterého vyšla vítězně Saša. Kačka tak vyhrála bronz. Saša ve finále těsně nestačila na soupeřku a skončila na krásném druhém místě. I přesto, že vypadla v prvním kole, zmíníme pěkný výkon Elišky Horňáčkové, která se jako jediná nominovala na tyto závody s nižším technickým stupněm, a to modrým páskem. Znamená to však start v kategorii červených, tj. ve stejné kategorii s holkami z oddílu. U Elišky chválíme v sestavách techniku, ale musíme přidat na síle. Pak bude pro soupeřky jistě silnou konkurencí. ☺ Na ringu vedle postupoval ve starších juniorech, rovněž v kategorii červených pásků, Jakub Šperka. Kuba párkrát zaváhal, ale jeho síla v technikách rozhodčí přikláněla na jeho stranu a Kuba se postaral sobě i oddílu o další zlatou medaili. V mladších juniorech bojovali Lukáš Daněk a Marek Duda. Tady se dařilo více Markovi. Náš oddíl tak díky němu připsal účast v dalším finálovém zápase. Zde však Marek na soupeře nestačil a máme další stříbro!. „Černým“ juniorům, Mariánovi a Vojtovi, se i přes trenéry pochvalované výkony, nepodařilo dostat na medailovou pozici. Následovaly týmové sestavy, kde tým kluků, juniorů, opět dosáhl na „placku“ a to bronzovou! 

V disciplíně speciálních technik se klukům podařilo „vyskákat“ dvě medaile. V jednotlivcích to Marek dotáhl na bronzovou medaili. To nakoplo tým juniorů, a s nejvyšším počtem zvládnutých technik, se mohli radovat ze zlata!   

Vzápětí se rozjely kategorie sportovních bojů. V kategorii mladších juniorek -65 kg musíme vytáhnout Elišku. Ta, v prvním kole, v krásném zápase, na slovo poslouchala kouče a „převálcovala“ soupeřku s černým páskem. V dalším kole narazila na zkušenější juniorku a už jasně prohrála, ale i tak má velmi zasloužený bronz. Juniorky pak zabojovaly i v týmu, kde s nevýhodou toho, že nastupovaly pouze 3 (to znamená automaticky zapsané 2 prohry), dosáhly na bronzovou příčku. O další medaili se pak zasloužil Lukáš Daněk. Opět jsme se mohli zaradovat z finále a tentokrát opět i proměněného, Luki vyhrál zlato v kategorii -45 kg! Do bojů se pak kluci dali i v týmu. Jelikož máme 3 starší a 2 mladší juniory, nemohli jsme sestavit plný tým a vyšlo to pouze starším juniorům, rovněž v nevýhodě počtu 3. Ti se i tak dostali do finále, kde se síly vyrovnaly, jelikož tým soupeřů nastupoval taky ve 3 bojovnících. Soupeři zde však už byli silnější a junioři berou stříbro.  

Tím jsme boje o medaile završili a celkové skóre pro náš oddíl bylo 4-4-6. 

Letos nás ještě čekají zkoušky na technické stupně kup + seminář s Velmistrem (8.12.2021, F-M), Ataxon Open 2021 (4.12.2021, Praha) a  zkoušky na technické stupně DAN (11.12.2021, Praha). Doufáme, že bude „přáno“ a všechny akce proběhnou. 

   

    

 

Závěr školního roku (aktualizace k 20.6.).
– 22.6. a 23.6. – tréninky dle klasického rozpisu (zkoušky se přesouvají) – poslední společné trénink v tělocvičně v tomto školním roce
– 24.6. – společné odpoledne pro všechny taekwonďáky, v 16h sraz u splavu (Ke Splavu 2308)

INFORMACE, NOVINKY, PŘIPRAVOVANÉ AKCE

Chcete-li dostávat upozornění ve formě zprávy v aplikaci What's Up přidejte se pomocí QR kódu níže do naší skupiny a buďte stále v dění :-).

What's Up

Videosestřih o TKDFM