Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Mistrovství České republiky 2018

Ve dnech 9. – 11.11.2018 se konalo Mistrovství České republiky v Taekwondo ITF. Naše výprava, která byla nakonec o několik členů v důsledku nemocí oslabena, čítala 24 členů. Po páteční registraci a vážení, které proběhlo bez problému, se náš tým odebral na hotel nabrat síly na velmi očekávaný šampionát.

Sobotní soutěžní den patřil seniorům a žákům a tak se hned v úvodu celého šampionátu ukázaly naše největší hvězdy. Hned z rána se rozběhly seniorské kategorie v disciplíně tul (technické sestavy) , kde již tradičně zazářili Dalibor Pantlík (II. dan) a Matěj Svoboda (I. dan), kteří bez větších problémů porazili všechny své soupeře a zaslouženě oba vyhráli zlatou medaili. Podobně se probojoval do finále také David Chlebek (III.dan), který nakonec těsným výsledkem skončil na 2. místě. Bez medaile nezůstala ani Katka Kolářová a Adam Kratocvhíl, kteří ve svých nabitých kategoriích taktéž zabodovali a urvali pro TKDFM bronzy.

Velmi rychle po individuálních kategoriích  se rozjely taktéž týmové tuly (technické sestavy), kde měl náš oddíl po mnohaleté pauze opět seniorský tým ve složení: David Chlebek, Dalibor Pantlík, Adam Kratochvíl, Jan Kaděra, Matěj Svoboda a Filip Gavlas. Ten s naprostou suverenitou přejel všechny své soupeře 5:0 , snad až na jediné utkání, kde si rozhodčí spletl barvy (máme potvrzeno :-D). Zaslouženě si šel pro zlatou medaili, kdy ve finále porazil domací Brno. Bohužel tým seniorek v důsledku nemocí 2 závodnic nemohl nastoupit a tak se holky už teď těší, že další rok jim to vyjde a zazáří podobně jako senioři.

Během seniorského klání se na ostatních rinzích rozjížděly také žákovské kategorie, kde jsme měli naše 3 malé naděje. Saša Koláčková, Kuba Šperka i Lukáš Daněk si vedli velice dobře a dokázali se probojovávat ve velké konkurenci až do semifinálových kol. V sestavách se nakonec povedlo ulovit bronzovou medaili Lukášovi, který později přidal ještě stříbro z matsogi (sportovní boj). Saši a Kubovi se více dařilo v matsogi (sportovní boj), kde oba dokázali vybojovat bronzovou medaili. Krásné výsledky našich nejmenších a jen tak dál!

Tím sobota ale zdaleka neskončila a ještě na spoustu našich bojovníků čekalo matsogi (sportovní boj). Naše seniorky Janča Krušinová a Katka Kolářová se ve svých kategoriích probojovaly až do finále, kde nakonec chybělo jen trochu štěstíčka a obě shodně braly stříbra. Senioři se ve svých kategoriích prali jako lvi, ale nakonec se k medaili dokázal probojovat jen Filip Gavlas, který obhájil své prvenství z minulého roku a opět stanul na stupni nejvyšším. Tím byla medailová nadílka sobotního dne u konce a seniorské závodníky vystřídali juniorští.

Nedělní den patřil juniorským kategoriím. V individuálních technických sestavách se podařilo prosadit Vendule Mertové, která v kategorii I.danů vybojovala stříbro. Petra Chlebková v kategorii 2. kupů vybojovala podobně 2. místo. Velmi blízko finále byl také Vojta Foldyna, který nakonec bral bronz. Zlatá medaile ale čekala za rohem, protože záhy po skončení individuálních kategorií se rozjely týmové soutěže a náš juniorský tým (Vojta Foldyna, Vojta Kropáč, Jirka Polách, Petr Cholevík, Viktor Vařeka, Štěpán Holák a Marian Hlavatík) zaválel – 1. místo! Juniorky nezůstaly po zadu a vybojovaly po těsném finále stříbro. Oběma týmům patří velká gratulace!

Další zlatá medaile na sebe nenechala dlouho čekat, protože hned po obědě se rozjelo matsogi (sportovní boj), kde Vojta Kropáč absolutně přejel své soupeře a o velký náskok vyhrál svou váhovou kategorii, navíc odpoledne ještě přidal stříbrnou medaili ze tki (speciální techniky). Stříbrnou medaili přidal Viktor Vařeka, který v nejvyšší váhové kategorii drtil své soupeře, ale ve finále nakonec pár bodíků rozhodlo v jeho neprospěch. Přesto Viktorův výkon už bude navždy zapsán do kroniky TKDFM, protože kdo neviděl jeho zápasy v minulosti, nikdy by neřekl, že je to ten samý kluk. Velký obdiv a krásná ukázka nezdolného ducha. Zbytek dne nás trochu doprovázela smůla, když 2 naše favoritky – Vendula Bluchová a Vendula Mertová musely ze svých bojů v důsledku zranění odstoupit. Poté nebylo bohužel ani možné sestavit tým na ostatní týmové disciplíny. Doufejme, že se holky brzy zotaví.

Celkově naše Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek,z.s. obhájila 5. místo z minulého roku s konečným výsledkem 6 zlatých, 9 stříbrných a 15 bronzových medailí.

Všem výhercům gratulujeme, přejeme brzké zotavení zraněným a těšíme se na další sezónu.

P.S. Již nyní si můžete zakoupit lístky na 2. ročník I. Taekwondo PLESU, pořádaného naší školou! Více informací na www.tkdples.cz nebo na https://www.facebook.com/events/1398013836964763/, Těšíme se na Vás!

Napsal: Filip Gavlas