Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Czech open 2017

Na letošní první závody Českého svazu Taekwon-do ITF se vydala i naše frýdecko-místecká 20ti členná výprava. Konkurence byla letos opravdu velká a pravděpodobně největší v historii tohoto šampionátu. Na Czech Open 2017 přijely početné výpravy z Estonska, Ukrajiny, Litvy, Řecka, Bulharska, Francie, Finska, Nizozemí, Polkas, Srbska, Bosny a Hercegoviny či Makedonie. Opravdu slušná nálož zahraničních bojovníků.

Hned v sobotu 18.3. šli na řadu naši nejmenší žáci. Letos jsme měli v této kategorii menší zastoupení, protože nám hodně žáků již přestoupilo do vyšší kategorie juniorů. Nakonec Jonáš Žídek i Jakub Šperka předvedli skvělou techniku a pro Kubu to nakonec i díky dobrému losu znamenalo bronzovou medaili!

Odpoledne se do toho ,,obuly” naše 4 naděje v seniorských kategoriích. Kateřina Kolářová a Adéla Moravcová se ve svých kategoriích I. a II. danů dostaly na příčky nejvyšší a po několika duelech obě skončily na třetím místě. V mužské kategorii II. danů startovalo 18 závodníků a los byl nastaven tak, že David Chlebek a Filip Gavlas se mohli potkat až ve finále. Přes excelentní techniku Davida se nakonec v semifinálovém kole rozhodčí přiklonili k závodníkovi z Ukrajiny a bohužel frýdecko-místecké finále se tak nekonalo. Štěstí ale přece jen přálo a Filip ukrajinského závodníka ve finále porazil a zlato šlo tedy do TKDFM. Ve sportovním boji jsme měli taktéž hned několik želízek v ohni, nicméně přes velice dobré zápasy se snažení podařilo proměnit jen Katce Kolářové, která vyhrála svou kategorii s přehledem a brala zlato. Na závěr dne se ještě senioři pokusili o trumf v disciplíně speciálních přerážecích technik, ale bohužel tady nám už štěstí moc nepřálo.

Druhý den hned z rána zopakovali naši junioři grandiózní jízdu z minulého roku. Matěj Svoboda, Dalibor Pantlík a Vojtěch Jan Foldyna se probojovali největší kategorií I. danů až do finálových a semifinálových duelů a stejně jako v roce 2016 skončili na prvním (Matěj) druhém (Dalibor) a třetím (Vojta) místě. U podobně velké kategorie juniorek 3-4.kupů se snažila probojovat Tereza Žabenská, která bohužel zápasila zároveň i se zraněním, které ji možná ubralo sil a nakonec svou nominaci neproměnila. V kategorii juniorek 1.-2. kupů se však až do finále probojovaly dva naši velcí talenti – Jolana Trubirohová a Vendula Mertová. Pro Jolanu byl tento závod vůbec první v kategorii juniorek a ve finálovém duelu s Vendulou závodnice předvedly opravdu skvělé výkony. Vendula nakonec skončila první a Jolana brala stříbro. A do třetice všeho dobrého se poštěstilo i v kategorii juniorek I. danů, kde si opět suverénně šla od prvního kola za vítězstvím Vendula Bluchová a taky jej proměnila – zlatá medaile. Vendulčino vítězství v této kategorii se již stává jistým evergreenem. Nakonec se ještě rozjely i kategorie juniorů 2.-1. kupů a 4.-3. kupů, kde se o místo na stupni vítězů snažilo rovnou pět našich borců. Vojtěch Kropáč, Štěpán Holák, Marian Hlavatík se mezi červenými pásky neztratili a předvedli v nabité kategorii velice dobré výkony, které nakonec nestačily na stupně vítězů. Libor Kačal a Richard Rožnovský se mezi modrými pásky také pokoušeli dostat se až na výslunní stupňů vítězů, ale taktéž přes kvalitní výkony nakonec na něj nedosáhli. Kluci tak mají alespoň větší motivaci do příště ještě zlepšovat, zlepšovat a stále zlepšovat svou techniku.

V disciplíně sportovního boje se se svou konkurencí skvěle poprala Jana Krušinová, která ve své váhové kategorii nenašla přemožitelku a potvrdila tak své kvality, které zanedlouho předvede i na evropském šampionátu. Ve stejné váhové kategorii byla taktéž Vendula Mertová a Barbora Kotásková, které se po boku Jany dostaly na třetí a čtvrtou příčku. Frýdecko-místečtí junioři zaslouží do jednoho velkou pochvalu za předvedené boje – opravdu jde znát kvalita a rozvážnost, se kterou na ring nastupují a nejeden soupeř má velký respekt, když jde s našim borcem a jde to vidět. Velice zajímavé zápasy předvedl Marian Hlavatík, který nejdříve porazil borce z Ukrajiny a v dalším kole po těsném souboji prohrál se slovinským závodníkem. Libor měl ve svém zápase dobrý start, ale jeho zranění si vybralo daň a díky vynechaným tréninkům již v druhé polovině nestačil dohnat náskok soupeře. Štěpán a Richard bojovali jako lvi, ale v mezinárodní konkurenci nakonec podlehli, což je ale, jak sami potvrdili, ,,nakoplo”. Až do finále se dostali dva naši juniorští závodníci – Dalibor Pantlík a Vojtěch Kropáč. Každý z nich měl kvalitní soupeře ve finálovém zápase a Dalibor navíc svedl finálový boj hodný evropského ba dokonce světového šampionátu. Vojtovi zase chybělo pár bodů stát se vítězem. On i Dalibor ale nakonec podlehli svým soupeřům a skončili druzí.

Přes mnohá zranění a oslabení kádru o několik jedinců jsme nakonec skončili celkově na 6. místě s 6 zlatými 4 stříbrnými a 5 bronzovými medailemi.

Za trenérský tým děkuji všem závodníkům za předvedené výkony a budu se těšit na další! Doufejme, že se příště objevíme ve větším počtu posíleni i některými dalšími talenty, kterých je u nás více než dost 🙂