Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Důležité prvenství na mezinárodní soutěži CZECH OPEN 2015!

napsali: Filip Gavlas a Kateřina Kolářová

czo 2015fotogalerie CZECH OPEN 2015 TKDFM

celkové výsledky CZECH OPEN 2015

V sobotu 28.3.2015 se v brzkých ranních hodinách vydala 21 členná výprava frýdecko-místeckých taekwondistů na prestižní mezinárodní soutěž CZECH OPEN 2015 (pozn. umístění TKDFM v letech 2012 a 2013 1.místo, 2014 2.místo) .

Po čtyřhodinové svižné cestě a následné registraci začala v odpoledních hodinách soutěž nástupem všech klubů a oddílů taekwon-do. Šampionátu se zúčastnilo 33 subjektů mezi nimiž byli i Rusové, Litevci, Finové, Nizozemci, Slováci, Poláci a Francouzi. Letošní ročník byl tedy velice nabitý co se týče konkurence ze zahraničí a pravě proto se do toho naši vrhli s plným nasazením.

Soutěž tradičně začala technickými sestavami žáků. V této discplíně jsme měli mezi žáky hned čtyři zástupce – Štěpána Holáka, Richarda Rožnovského, Vojtu Kropáče a Mariana Hlavatíka. Kluci předvedli chvályhodné výkony, ale nakonec jediný Vojta z toho vytěžil bronzovou medaili.

Mezi žákyněmi startovala Vendula Bluchová a Jolana Trubirohová. V jedné z nejnabitějších kategorií – žákyně modré pásky, se naše Jolana probojovala až ke krásnému třetímu místu. V kategorii červených pásků s naprostým přehledem opět excelovala Vendula a připsala si na své konto zlatou medaili.

V juniorech se předvedl náš benjamínek mezi juniory Vojta Foldyna, který se probojoval nabitou kategorií až do finále, kde soupeři podlehl a odvezl si stříbro. V kategorii juniorů černých pásů jsme měli zastoupení hned třemi reprezentanty. Dalibor Pantlík, David Chlebek i Matěj Svoboda se zaslouženě probojovali všichni až ke stupňům vítězů, přičemž Matěj a David skončili třetí a Dalibor ve finále porazil ruského závodníka a získal prvenství.

Juniorky se nechaly od kluků inspirovat a podobně obsadily stupně vítězů v kategorii modrých pásků. Vendula Mertová, Petra Chlebková, Tereza Žabenská a Tereza Poláchová postupovaly hladce do dalších kol. Tereza P. bohužel na medailové umístění nedosáhla. V semifinále se střetly Petra s Terezou Ž., z čehož do finále postoupila Petra a Tereza Ž. si domů veze bronz. Ve finále se nakonec potkaly Vendula s Petrou a Vendula nakonec v napínavém duelu vyhrála. Juniorky s červenými pásky Jana Krušinová, Valerie Holáková a Barbora Kotásková ve své kategorii předvedly vyrovnané výkony a Valerie dosáhla až k medaili bronzové. Barbora se probojovala až do finále a nakonec skončila se zaslouženým druhý místem

Naše nejstarší (seniorky) a nejzkušenější závodnice Kateřina Kolářova, Adéla Moravcová a Monika Burdová se utkaly v technických sestavách se svými soupeřkami v kategori černých pásků. Monika i přes velkou snahu nakonec podlehla reprezentantce a nedosáhla na medaili. Kateřina a Adéla se utkaly ve velice vypjatém finále, kde po remíze nakonec zvítězila Kateřina a tím si náš oddíl připsal další zlato a stříbro na konto.

Po technických sestavách se rozjely ostatní disciplíny – matsogi, tukgi, wiryok. Naši malí žáci bojovali statečně a Vojta Kropáč se probojoval až do finále, kde podlehl soupeři a skočil druhý. Stejně tak se i žákyně Vendula B. a Jolana umístily stejně na druhém místě ve svých váhových kategoriích, ale nutno podotknout, že Vendula B. musela zápas, ve kterém měla bodovou převahu, předčasně ukončit kvůli zranění. Jolana byť skončila druhá ve své kategorii, vydala ze sebe maximum a ve finále podlehla závodnici z Litvy.

Juniorky Vendula M., Tereza P. a Petra startovaly ve stejné kategorii, kde Vendula M. skončila opět na stupni nejvyšším a získala tím své druhé zlato. Tereza P. a Petra si vezou bronz. V dalších kategoriích se předvedly Jana, Valerie a Barbora. Jana opět potvrdila formu a přesto, že se prala jako lev nakonec podlehla reprezentantce a skončila třetí. Valerie svým výkonem předčila svá očekávání, a i když prohrála, může být s výkonem spokojena. Barbora nedala až do finále soupeřkám šanci, ale ve finál její krasojízdu soupeřka přerušila a Barbora je druhá. Nejzkušenější juniorka a bývalá reprezentantka Anna Nevludová ve své oblíbené disciplíně excelovala a s přehledem porazila všechny soupeřky své kategorie a získala první místo.

Matsogi juniorů odstartoval v nejnižší váze Vojta F., který vybojoval bronz. Dalibor prošel hladce prvním kolem a ve druhém jej čekal závodník z Nizozemska. Tomu nakonec podlehl a veze si bronz. Matěj stejně jako Dalibor se ve své váhové kategorii probojoval ke třetímu místu. David byl favoritem své kategorie a měl velikou šanci na výhru. Soupeř ho však ve finále trochu zaskočil a David si tak veze zasloužené druhé místo.

Nejnižší váhovou kategorií seniorek, kde startovala Adéla spojili s vyšší kategorií a tak se Adéla ve finčin utkala se soupeřkou nejen těžší, ale i vyšší a nakonec jí podlehla. Monika se dobojovala k třetímu místu. Kateřina své soupeřky jednoznačně porážela až do finále, kde ve velice těsném výsledku nakonec prohrála a získala pro náš oddíl stříbro.

Ve speciálních přerážecích technikách juniorek vyskákala Vendula M. své třetí zlato na této soutěži, díky němuž se stala také nejúspěšnější juniorkou. Podobně i Anna dokázala ,,vyskákat‘‘ medaili a to stříbrnou.

V juniorech se dokázal umístit i dlouhán David, kterého ve výsledku předběhl jen závodník z Ruska – bývalý mistr Evropy. David si veze další stříbro.

V seniorkách ještě přidala na naše konto bronzovou medaili Kateřina a doplnila svou sbírku medailí i o bronz.

V technické disciplíně wiryok (přerážení desek) se navíc dokázali umístit Dalibor (3. místo) a Anna (2. Místo).

NAŠE ŠKOLA NAKONEC VYBOJOVALA 7 ZLATÝCH, 13 STŘÍBRNÝCH A 15 BRONZOVÝCH MEDAILÍ, ČÍMŽ SE STALA CELKOVĚ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ NA TOMTO ŠAMPIONÁTU A VÝBORNĚ TAK NASTARTOVALA SEZÓNU 2015 !!!