Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Czech OPEN 2019

V pátek 1.3.2019 se vypravila frýdeckomístecká výprava na největší mezinárodní soutěž konanou na území ČR – Czech Open 2019. Kvůli řádícím chřipkám byl počet závodníků oslaben a do českého Nymburku vyjelo se svým trenérem celkem 11 nominovaných závodníků. Nutno podotknout, že Czech Open je zařazen jako povinná soutěž pro českou reprezentaci. Zde mají „generálku“ pro nadcházející Mistrovství Evropy, které se bude konat za měsíc v italském městě Rimini. Trenéři reprezentace na této soutěži můžou porovnat formu svých závodníků a výsledky se mohou projevit i v nominacích právě na ME.

Samotná soutěž začala v sobotu 2.3. a to v žákovských a seniorských kategoriích. V žácích se podařilo dosáhnout na medaili pouze Robinovi Koláčkovi a to v kategorii žlutých pásků. Ten se se soupeři „nemazal“ a na svých prvních velkých závodech hned bral zlato. Ze zkušenějších žáků nám nastupoval Lukáš Daněk a Saša Koláčková. Těm se bohužel v sestavách ani v boji nepodařilo probojovat a na medaili tentokrát nedosáhli.

V seniorech bojoval v nabité konkurenci černých pásků I.DAN Adam Kratochvíl. Ten vyhrál úvodní kolo, v dalším však na soupeře nestačil. Sportovního boje se po nedávné zlomenině tentokrát nezúčastnil. V seniorkách jsme měli 2 závodnice – Janu Krušinovou a Kateřinu Kolářovou. Obě aktuální reprezentantky ČR. Jana startovala v sestavách I.DAN a ve sportovním boji -62 kg. V sestavách se jí nepodařilo v prvním kole porazit věčnou rivalku (a následnou vítězku kategorie) a neumístila se. Naopak v matsogi Jana předvedla napínavé boje a v nabité kategorii vybojovala bronzovou medaili. Naše další seniorka Kateřina Kolářová, rovněž aktuální reprezentantka ČR, startovala v kategorii II.DAN a ve sportovním boji -72 kg. V obou kategoriích porazila všechny své soupeřky a brala 2 zlaté medaile.

Neděle patřila všem juniorským kategoriím. Sestavy černých pásků nastartovali oba aktuální reprezentanti Vojtěch Kropáč I.DAN a Vojtěch Jan Foldyna II.DAN. Oba Vojtové se dostali do finále svých kategorií. Vojta Kropáč na soupeře nestačil a skončil na krásné 2. Příčce. Vojta Foldyna nezaváhal a přidává do své „tulařské“ sbírky další zlato. V modrých páscích za nás bojoval Jakub Šperka. Kuba předvedl krásné výkony a zaslouženě také dosáhl na 1. místo. Z technických disciplín juniory čekala ještě kategorie speciálních přerážecích technik. Zde brali opět oba Vojtové medaili – Kropáč bronzovou a Foldyna stříbrnou. Ve sportovním boji -63 kg se pak ještě Vojta Kropáč probojoval na bronzovou pozici. V juniorkách jsme pak měli zastoupení v Elišce Kučové, Zuzaně Poláchové a Vendule Bluchové, aktuální reprezentantce ČR. V sestavách se podařilo Elišce dostat do finále, kde po malém zaváhání zůstala na stříbrné příčce. Větší zaváhání a chybu udělala v prvním kole naše favoritka Vendy Bluchová, a to ji stálo první kolo. Bohužel, někdy nervozita přemůže i zkušené závodníky. Ve sportovním boji holky předvedly pěkné zápasy, ale vyjma Vendy Bluchové, která se umístila na bronzové pozici v kategorii, na medaili nestačily.

celkovém součtu získala naše škola 5 zlatých, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Tímto však březnové akce nekončí. Na konci měsíce, 30.3., se uskuteční v Ostravě velmi očekávaná soutěž IPPON CUP 2019, která je určena dětem do 13 let již od bílého pásku. Jedná se o skvělou příležitost, kterou nesmíte zmeškat!

Přihlašujte se zde: http://www.tkdfm.cz/událost/ippon-cup-2019/

 

Kalendář akcí

Zář
27
09:30 Moravia OPEN 2019
Moravia OPEN 2019
Zář 27 @ 09:30 – Zář 29 @ 19:00
Místo: Ostrava
Říj
19
So
08:30 2. kolo celorepublikového testov...
2. kolo celorepublikového testov...
Říj 19 @ 08:30 – Říj 20 @ 19:00
Místo: Sportovní centrum ČUS Nymburk
Lis
6
St
17:00 Zkoušky na T.S. KUP
Zkoušky na T.S. KUP
Lis 6 @ 17:00 – 18:00
Čas: Od 17:00 hodin Zkoušející: velmistr Hwang Ho‑jong (9. dan) Místo: Tělocvična 8.ZŠ ČSA 570, Frýdek-Místek

I.TAEKWONDO PLES (2.ročník)

Videosestřih o TKDFM